چگونه ورموت خود را از شراب مرطوب نگه دارید

ساخت وبلاگ
چکیده : این که آیا شما کمی یا زیاد می نوشید، احتمالا برخی از شراب های باقی مانده در بعضی مواقع، به ویژه پس ا... با عنوان : چگونه ورموت خود را از شراب مرطوب نگه دارید بخوانید :

این که آیا شما کمی یا زیاد می نوشید، احتمالا برخی از شراب های باقی مانده در بعضی مواقع، به ویژه پس از کمال گرایی کریسمس. بطری باز نگه می دارد و برای سه تا پنج روز روزانه نوشیدنی می ماند، اما اگر هر ساله تر شود، از هر نوع ظروف، از بورگوینون تا بولونیس استفاده کنید. متناوبا، ماجراجویی تر باشد، شراب قدیمی خود را تا زمانی که 500ml دریافت کرده اید، صرفه جویی کنید و یک بطری از ورمو خودتان، یک شراب غنی شده با گیاهان دارویی معطر بسازید. این خوشمزه خدمت سرشار از یخ است یا به کوکتل شب یلدا علاقه مند به من، negroni (برای آن، فقط یک گلوله از هر یک از ورموت خود، جین و Campari خود را به یک شیشه و بر روی یخ با یک تکه نارنجی خدمت می کنند) .

ورمو شیرین خانگی خانگی
ورمو یک شراب استثنایی پیچیده و تلخ شیرین است که دارای گیاهان معطر است. این دستور سریع و ساده است. با توجه به آنچه که در دسترس شما دارید، سعی کنید سبزی ها و ادویه های مختلف را اضافه یا از بین ببرید تا دستورالعمل خاص خود را تغییر دهید. Mugwort یک عنصر کلیدی برای طعم تلخ آن است و به طور گسترده ای در وحشی رشد می کند، اما برگ های قاصدک (که آسان است برای شناسایی) جایگزینی عالی اگر شما نمی توانید هر شخصی خود را تغذیه. پور شراب 100ml را در یک ظرف کوچک و اضافه کردن ادویه جات، گیاهان و پوست پرتقال. برای جوشاندن، حرارت را به سمت پایین بچرخانید، روی آن بگذارید و 10 دقیقه بجوشانید. فشار را از طریق یک غربال یا الکلی خوب، بیت ها را از بین ببرید و مایع را به تابه برسانید.

بعد یک کارامل بزنید یک قاشق غذاخوری کوچک را روی یک گرمای متوسط ​​گرم کنید، روی قند ریخته و آن را دست نخورده باقی بگذارید تا آنکه در اطراف لبه ها ذوب شود. به آرامی با یک قاشق چوبی به هم بزنید تا کریستال های شکر به یک مایع طلایی تبدیل شوند و سپس به آرامی پخت و تمییز را ادامه دهید تا کارامل به رنگ قهوه ای طلایی غنی تبدیل شود که شبیه به رنگ آبی کم رنگ است. گرما را از بین ببرید و کمی کمی سرد کنید.

شراب تزریق شده را کمی کمتر از نقطه جوش تجدید کنید، سپس با دقت بر روی کارامل ریختید، تا زمانی که آن را حل کنید. بقیه شراب و شربت سیب را اضافه کنید و خوب هم بزنید. بگذارید خنک شود، سپس به یک بطری استریلیزه ریخته و در یخچال قرار دهید تا ظرف دو ماه نگهداری شود. خدمت بیش از یخ شسته و یا استفاده از کوکتل خود را.

 

happy every...
ما را در سایت happy every دنبال می کنید

نویسنده : anna بازدید : 1 تاريخ : شنبه 15 دی 1397 ساعت: 14:36